moja jesień gra bossanovą...
Blog > Komentarze do wpisu
w drugi dzień Swiąt ...od stołu
Człowiek ma ułomna naturę;) bo trudno mu jakoś dogodzić.
Często się zdarza , że nie jest do końca zadowolony z tego gdzie akurat jest i co robi. Nie chodzi o słynne (jak u Młynarskiego) twierdzenie , że nie robi sie tego na co "naprawdę się zasługuje". Nie. Przynajmniej w moim przypadku -bo ja akurat robie to co chce robić.
Chodzi o coś takiego: kiedy pracuję dniami i nocami czasem też -tęsknię za jakimiś świętami-żeby się wyspać, wypocząć. Kiedy są już te święta-to chciałabym,żeby sie skończyły i tęsknię np. za wyjazdem w góry. Ale już z perspektywą bliskiego wyjazdu tęsknie za powrotem i myślę,że chciałabym już do pracy, do normalnego, codziennego rytmu.
Jestem w jednym miejscu a tęsknię za drugim...być może ujawnia się(szczątkowo) ta część mojej natury,która jest bliska Włóczykijowi-samotnikowi, który nie potrafił zagrzać miejsca na dłużej i porzucał miejsca "oswojone" tęskniąc za nimi już w momencie "odejścia"... ale też tęskniąc za przestrzenią i nieznanym.
Teraz właśnie mam dość spędzania czasu pomiędzy kuchnią a pokojem z dużym stołem;)
i właściwie to może już bym chciała trochę..samotności?


poniedziałek, 26 grudnia 2005, surfinia

Polecane wpisy

  • MY

    Jako kobieta mam do piłki nożnej stosunek średnio gorący- co nie znaczy : obojętny. ...Bo czasem trudno mi zrozumie ć  ,że pół Polski entuzjazmu

  • przesilenie i tak dalej

    P owinno się do góry skakać bo wiosna, nowe życie , krew powinna szybciej krąży ć bo w roślinach soki już dawno ruszyły,więc się dzięki temu stroją w k

  • "ale są jeszcze sprawy drobne, loty ptasie..."

    Świat wariuje , pędzi i zmienia się niekoniecznie na korzyść... I trudno obok tego przejść obojętnie, a chwilami tak wszystko przytłacza-tyle zła ludziom się dz

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2005/12/27 00:28:52
pozdrawiam serdecznie i Wesolowsci Wszelakich zycze!

B.
-
2005/12/27 00:51:54
Dziekuje B.! i nawzajem oczywiscie :)
-
2005/12/27 12:56:46
Moze po prostu ciagle szukasz jeszcze samorealizacji i stad ta tesknota... Spokoju i podniecenia, wypoczynku aktywnego i bardzo biernego, wyjazdow i lezakowania na kanapie - jednym slowem wszystkiego po trochu i w odpowiedniej dawce - tego Ci zycze! :)
-
2005/12/28 11:29:27
"abstrakcyjna tęsknota za bezdomnością włóczykija" :)
-
2005/12/31 19:17:04
Swieta i po swietacha... a tu juz Nowy Rok! Wszystkiego najlepszego! Spelnienia marzen! Oby byl lepszy niz ten co odchodzi! :)
-
2006/01/01 18:26:04
:)
perplexus
cos w tym jest bo bezdomnosc- to prawie abstrakcja dla osoby zakorzenionej w swoim miejscu i w swoim zyciu, a jednak...czasem cos do przodu gna...nie wiedziec czemu

Pineska
mysle,ze sie realizuje:) ale ..z drugiej strony czlowiek,ktory poprzestaje jedynie na tym co robi i nie SZUKA - uboższy jakiś jest..chyba?

Wiele szczescia w Nowym Roku:)
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes