moja jesień gra bossanovą...
Blog > Komentarze do wpisu
Humanizm Mariolki w czystej postaci
Zielonooki Kot pochłonął miskę mleka ,następnie nieco surowego mięsa i...wszystko zwymiotował na środku kuchni, po czym..znów zabrał się z apetytem do jedzenia(świnia nie kot!)
Mariolka stanęła bezradnie nad zawartością kociego żołądka (która to zawartość znalazła się POZA kotem) i wielkim głosem zawołała:
-Ten, kto wpuścił kota i tarmosił go w trakcie jedzenia niech sprzata teraz po nim kuchnię ale już!
Męska zawartość jednego pokoju udawała,że nie słyszy, ale w pokoju przyległym  do kuchni -trudno było nie słyszeć wspomnianego wielkiego głosu Mariolki (Mariolka czasem ma niedosłyszących pacjentów i musi mówić bardzo głośno-zatem trening czyni mistrza...;) Zatem po chwili -męska zawartość pokoju przykuchennego odezwała się z rozbawieniem nie ruszając czterech liter sprzed komputera :

-Mariolka, przecież jesteś lekarzem, humanistą, nic co ludzkie nie jest ci obce!

...Terencjusz czy inny Seneka, psiakrew...

- Nic co ludzkie nie jest mi obce, ale ...KOCIE i to "ze środka"??? -odwrzasknęła Mariolka tracąc nadzieję,że ktoś ją wyręczy w "tym" ...
Po czym przypomniała sobie, jak kiedyś oglądała zdjęcia rentgenowskie psa koleżanki i usiłowały wspólnie ustalić co pieskowi dolega ;) a druga koleżanka postanowiła podrzucić Mariolce papugę do zbadania,ale nieszczęśliwa papuga odeszła do ptasiego nieba, być może wizyta u lekarza niekoniecznie była jej miła...

Po tych wspomnieniach...Mariolka z westchnieniem zamieniła się na chwilę w konserwatorkę powierzchni płaskich i sprzatnęła po kocie,który patrzył na nią z miną :"ciekawe ,skąd TO mogło się wziąć? ja niewinny, ja z orkiestry"

-Hipokryta -mruknęla Mariolka -przecież złapałam go na gorącym uczynku...

sobota, 24 listopada 2007, surfinia

Polecane wpisy

  • MY

    Jako kobieta mam do piłki nożnej stosunek średnio gorący- co nie znaczy : obojętny. ...Bo czasem trudno mi zrozumie ć  ,że pół Polski entuzjazmu

  • przesilenie i tak dalej

    P owinno się do góry skakać bo wiosna, nowe życie , krew powinna szybciej krąży ć bo w roślinach soki już dawno ruszyły,więc się dzięki temu stroją w k

  • "ale są jeszcze sprawy drobne, loty ptasie..."

    Świat wariuje , pędzi i zmienia się niekoniecznie na korzyść... I trudno obok tego przejść obojętnie, a chwilami tak wszystko przytłacza-tyle zła ludziom się dz

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/11/24 23:10:39
Su,to Ciebie cytuja na gazeta.pl ?
www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4688779.html?as=5&ias=5&startsz=x
-
2007/11/24 23:14:52
ikroopko
no mnie,sam się dziwię, wpisów były dziesiątki
może dlatego,ze to był wpis z 1.11...
-
2007/11/25 00:19:25
Tak sie zastanawiam Su, czy Mariolka to twoje alterego, niedościgły wzór czy karykatura?
-
2007/11/25 00:47:58
odwodnik
a wszystkiego po trochu...zależnie od dnia:) częściej alter ego :) gdzie tam wzór...a karykatura? hm, w przypadku kiedy się z siebie śmieję to byc może:)ale karykatura to raczej slowo o pejoratywnym wydźwięku,więc pozostańmy przy alter ego z przymrużeniem oka ;)
-
2007/11/25 10:27:22
a może kot ubolewał razem z Mariolką, tyle dobrego jedzenia się zmarnowało
-
2007/11/25 10:46:22
kotu trudniej niż psu pochłonąć to, co raz wydalił (ale górą;) ), dlatego nie dziwię się, że się Twój zastanawiał, co ma robić..
Znam te sytuacje, wszak moje zwierzaki rózne niespodzianki mi szykują co dnia, bym się nie nudziła:))
-
2007/11/25 11:28:54
Znam sytuację z autopsji. Niewiem czego to "bydlątko" się gdzieś najadło, ale fetor jaki zrobił, podczas ogladania meczy, był na tyle okrutny, że pamietam do dziś. A nie jestem wrażliwy specjalnie na zapachy.
-
2007/11/25 11:56:51
"Męska zawartość jednego pokoju" - cudowne sformułowanie! Przypomina mi niemieckie sformułowanie "raumfüllende Frau" (kobieta wypełniająca wnętrze), którym określa się kobiety niekoniecznie opasłe a opanowujące teren natychmiast po wejściu.
-
2007/11/26 23:14:07
Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrej nocy.. Mariolka na pewno wybaczyła juz Zielonookiemu ten nie wprawiający w zachwyt incydent bo przecież Mariolka serce ma... Dobra, kochana Mariolka.. Kot to wie i nie tylko.. "Męska zawartość jednego pokoju" tez zdaje sobie z tego sprawę..
Przytulam.. Całuski dla Mariolki.
Dobranoc..
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes