moja jesień gra bossanovą...
Blog > Komentarze do wpisu
MY

Jako kobieta mam do piłki nożnej stosunek średnio gorący- co nie znaczy : obojętny.

...Bo czasem trudno mi zrozumieć ,że pół Polski entuzjazmuje się meczem z góry przegranym przez naszych , irytują mnie w takich sytuacjach ogromne nakłady finansowe na piłkę nożną, podczas gdy utytułowani sportowcy  uprawiający inne dziedziny sportu, nie mogą marzyc nawet o ułamku takich pieniędzy na swój rozwój .

Ale to dotyczy tak zwanego dnia powszedniego, wydarzeń piłkarskich znacznie niższej rangi.

W dniach takich jak dziś - zwłaszcza,że mieszkam w jednym z miast. w których odbywać sie będą mecze Mistrzostw-  chowam te swoje uwagi do kieszeni.  Mieszkając  i pracując we Wrocławiu - czując   namacalnie napięcie związane z Mistrzostwami, mając świadomość tego,że nie wszystko zostało zrobione tak jak trzeba, a kulisy organizacji nie zawsze są nieskazitelne- -wiem, że teraz najważniejsze jest to, by Mistrzostwa były wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie. Bo przyjedzie wielu ludzi licząc na wspaniałe wrażenia i bez względu na to, co sobie myślimy o tym czy owym- musimy sprawić, by nasze Mistrzostwa były czymś szczególnym,żeby było radośnie i bez ekscesów.

I  patrząc na to co się dzieje w moim  mieście, oglądając też początkowe relacje z Warszawy i Wrocławia-  mam wrażenie, że  wyznając zasadę "postaw sie i zastaw się"-mimo utrudnień- damy radę.

Oczywiście i moje patriotyczne serce   bije dziś żywiej, też czekam na  ceremonię otwarcia Mistrzostw  z naszym hymnem.  Widzę, co dzieje się na wrocławskich ulicach, oglądam też biało-czerwone morze w TV, chwilami wzruszenie ściska mi gardło, zwłaszcza kiedy Nasi skupieni i wzruszeni wyszli  przed chwilą na murawę  Stadionu Narodowego.

Bez względu na wszystko - w takich chwilach pięknie jest. I my jesteśmy piękni :) Bo jak rzadko -zjednoczeni i radośni w tak ogromnym tłumie...zanim wszystko wróci do tak zwanej normy...będzie czas na trochę wzruszeń.piątek, 08 czerwca 2012, surfinia

Polecane wpisy

  • "ale są jeszcze sprawy drobne, loty ptasie..."

    Świat wariuje , pędzi i zmienia się niekoniecznie na korzyść... I trudno obok tego przejść obojętnie, a chwilami tak wszystko przytłacza-tyle zła ludziom się dz

  • Wigilia, czas zajrzeć w stare kąty...

    - Chodź,czekamy tylko na ciebie -Oddziałowa ponaglała mnie po cichu, miałam jeszcze pacjenta, a "załoga" jakimś cudem (mimo ciągłego biegu z językiem

  • czasem się zapędzam i...

    Czasem się zapędzam i mam ochotę coś napisać-już,natychmiast,bo myśl zakiełkuje radośnie w głowie i wymaga żeby sie nią zająć stosownie do sytuacji, ale na przy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/06/08 20:04:07
mam tak samo. Bo mecze meczami, ale promocja kraju jest i dobrze, żeby była jak najlepsza.
-
2012/06/08 20:53:13
Jestesmy gospodarzami mistrzostw, musimy zrobić wszystko, by zostawić w pamięci Gosci bardzo dobre wrazenia, by pokazać naszą gościnność, a przy okazji wlasnie jak napisała Takajedna - wypromować nasz kraj. Myslalam, ze mistrzostwa mnie nie będą obchodzić, ale im bliżej było do meczu otwarcia, tym więcej rodziło się we mnie oczekiwania i cichej radości:)
Remis z Grecją nie jest zły, a teraz zobaczymy, co we Wrocławiu się będzie działo:)
Pozdrawiam:))
-
emka1216
2012/06/09 00:22:05
Ni dodać nic ująć
-
Gość: cm, *.com
2012/06/29 21:11:30
Juz prawie koniec mistrzostw a dla Wrocławia skończyły sie one już jakiś czas temu. Ciekawe jaki ślad zostawiły po sobie? czy taka ilość emocji odbila sie jakos na ludziach? Ich życiu? Na tym jacy są dla siebie??
-
2012/07/01 23:15:48
cm :)
emocje nieco przygasły,ale były,oj były:) Ślady w ludziach? na pewno czegoś dowiedzieliśmy się o sobie, Goście dowiedzieli się conieco o nas... I to jest niewątpliwy, niemierzalny zysk! Pozostał lekki niedosyt ale też i nieco dumy :)
Ten krótki okres "wybuchu patriotyzmu" w związku z dużym wydarzeniem sportowym dał ludziom oddech od polityki, problemów dnia codziennego .
Ja sama bardzo przeżyłam porażkę naszej drużyny,ale ciesze się, że Kibice potrafili zachowac się w tej sytuacjo godnie. Bo godne przeżywanie porażek świadczy dobrze o ludziach :)

emko, golden, takajedna_ja
przez całe mistrzostwa byłam aktywnym kibicem:))) a Wy?:))
-
goldenbrown
2012/07/05 00:36:44
Surfi, moja aktywność zależała od poziomu gry na boisku i emocji, jakie we mnie owa gra wywoływała. Czasem zdarzało się, że z lekka się zdrzemnęłam;)
-
Gość: mic, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/07/16 20:32:34
Szczerze mówiąc to neopogaństwo mi się nie podoba. Poza tym nie bardzo rozumiem ten powszechny zachwyt tym, że udało się zorganizować kilkanaście meczów w dwa tygodnie. W końcu przecież tyle meczów normalnie odbywa się w każdy weekend i nikt nie robi z tego jakiejś sensacji.

A tych, którzy jadą pół świata po to, żeby w tłoku na stojąco żłopać piwo, gapiąc się na mecz w telewizorze powinno się objąć nadzorem psychiatrycznym.
-
2012/09/09 00:17:15
Czy pojawił się we Wrocławiu krasnal - piłkarz?
:)))
-
2012/09/09 17:36:47
z tego co wiem, to krasnalka piłkarza nie ma ... ;) podobnie jak krasnala z pilotem do telewizora :)))
krasnale.wroc.pl/krasnale/
-
2012/09/09 17:38:32
mic z perspektywy czasu muszę przynajmniej częściowo przyznac Ci rację. No coż...jak wielu i ja dałam sie porwac emocjom:)
-
2012/09/09 22:16:23
To niesamowita armia krasnali:)) A ja myslałam, ze widziałam ich sporo..;))
Krasnal z pilotem jest Twój!:))
-
2012/11/22 01:31:19
Surfi, może mała reaktywacja?:)
Jak znajdziesz chwilkę czasu, moze odpowiesz na jedno pytanie?;) Albo 2, 3...
goldenbrown.blox.pl/2012/11/To-tylko-zabawa.html
Pozdrawiam:))
-
2015/10/31 20:41:51
Su wrócisz tu jeszcze ?
-
Gość: Jurajska, *.artnet.gda.pl
2018/03/08 09:41:58
Atmosfera była fantastyczna, udzielała się nawet zagorzałym przeciwnikom piłki nożnej. Obyśmy mogli kiedyś jeszcze raz przeżyć tak turniej w Polsce.
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes