moja jesień gra bossanovą...
RSS
czwartek, 23 grudnia 2010
przedwigilijne gadanie
Jeśli się ma  ochotę na odrobinę szaleństwa w przygotowaniach świątecznych-żeby choć przez chwilę było inaczej-mam i ja sposób...nie jest zachwycający wprawdzie,ale skutecznie"leczy" z rutyny :)

Przygotowując krem do tortu za pomocą miksera z mieszadełkami-należy oczywiście postępować z kremem według przepisu(nieważne,jaki to krem, ja akurat miałam "na tapecie" krem grysikowy do miodownika). Kiedy krem będzie gotowy albo prawie gotowy-należy przesunąć mikser jak najbliżej świeżo umytego okna, świeżo umytych  szafek kuchennych i w ogóle-blisko jak największej ilości gadżetów. Natępnie trzeba tak odchylic ramię miksera, by mieszadełka(koniecznie z kremem!) zawisły w powietrzu. I zaraz trzeba włączyć mikser, bez ociągania-rzekłabym-instynktownie niemal, żeby czasem nie przyszło nam do głowy,że robimy coś głupiego! Wystarczy kilka sekund zaledwie, a juz możemy podziwiać wspaniałe  efekty,ponieważ mieszadełka nadzwyczaj sprawnie rozpylają nawet mierną ilość kremu tak,że jest on wszędzie: na głowie Kucharki lub Kucharza, na odzieniu tegoż, na świeżo umytym oknie kuchennym, na podłodze, szafkach, butelce wina, co akurat stoi nieopodal, na ekspresie do kawy...
I wtedy clou programu, albowiem: przerywamy zaplanowane zadania przedświąteczne , a następnie z okrzykiem...nie powiem jakim dokładnie,powiedzmy,że brzmiał on "hurrraaaa" (tylko trzeba  dodać i wymienić parę liter...  ;)) zabieramy się do sprzątania.
Robimy to z pasją i szybkością ponadźwiękową niemal, aż  nasz syn leżący na sofie mówi:"Mamo, jak patrzę na ciebie to już czuję się zmęczony" po czym osuwa sie na poduszki "jak podcięty kwiat pietruszki" i zasypia.
Wtedy pojawia się kot i wymiotuje na wycieraczkę oraz obok.
Mężyczyna ucieka z pokoju,ponieważ kocich rzygowin ścierać nie chce. Dziecko śpi. Ja cała w kremie  z okrzykiem  przodowników pracy na uwięzi- to znaczy w ściśniętej krtani idę po ścierkę i wycieram to, na co czworonóg patrzy z fałszywym zdziwieniem zatytułowanym:" skąd TO mogło sie wziąć? To nie moje,zabieraj to natychmiast"!

Uroczy przedwigilijny wieczór,  przez moje ulubione radio sączą się kolędy i inne,jakże kojące utwory.

                               Za 45 minut Wigilia.
                Wesołych Świąt:)
wszystkim nam!

23:10, surfinia
Link Komentarze (12) »
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes