moja jesień gra bossanovą...
RSS
piątek, 08 czerwca 2012
MY

Jako kobieta mam do piłki nożnej stosunek średnio gorący- co nie znaczy : obojętny.

...Bo czasem trudno mi zrozumieć ,że pół Polski entuzjazmuje się meczem z góry przegranym przez naszych , irytują mnie w takich sytuacjach ogromne nakłady finansowe na piłkę nożną, podczas gdy utytułowani sportowcy  uprawiający inne dziedziny sportu, nie mogą marzyc nawet o ułamku takich pieniędzy na swój rozwój .

Ale to dotyczy tak zwanego dnia powszedniego, wydarzeń piłkarskich znacznie niższej rangi.

W dniach takich jak dziś - zwłaszcza,że mieszkam w jednym z miast. w których odbywać sie będą mecze Mistrzostw-  chowam te swoje uwagi do kieszeni.  Mieszkając  i pracując we Wrocławiu - czując   namacalnie napięcie związane z Mistrzostwami, mając świadomość tego,że nie wszystko zostało zrobione tak jak trzeba, a kulisy organizacji nie zawsze są nieskazitelne- -wiem, że teraz najważniejsze jest to, by Mistrzostwa były wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie. Bo przyjedzie wielu ludzi licząc na wspaniałe wrażenia i bez względu na to, co sobie myślimy o tym czy owym- musimy sprawić, by nasze Mistrzostwa były czymś szczególnym,żeby było radośnie i bez ekscesów.

I  patrząc na to co się dzieje w moim  mieście, oglądając też początkowe relacje z Warszawy i Wrocławia-  mam wrażenie, że  wyznając zasadę "postaw sie i zastaw się"-mimo utrudnień- damy radę.

Oczywiście i moje patriotyczne serce   bije dziś żywiej, też czekam na  ceremonię otwarcia Mistrzostw  z naszym hymnem.  Widzę, co dzieje się na wrocławskich ulicach, oglądam też biało-czerwone morze w TV, chwilami wzruszenie ściska mi gardło, zwłaszcza kiedy Nasi skupieni i wzruszeni wyszli  przed chwilą na murawę  Stadionu Narodowego.

Bez względu na wszystko - w takich chwilach pięknie jest. I my jesteśmy piękni :) Bo jak rzadko -zjednoczeni i radośni w tak ogromnym tłumie...zanim wszystko wróci do tak zwanej normy...będzie czas na trochę wzruszeń.16:52, surfinia
Link Komentarze (14) »
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes